14th Annual Springtime Triathlon           
Sunday - February  5th,  2006

place - name         1st lap swim  /  2nd lap swim       bike          run            finish      

1 Andy Schmidt             7:08              14:44             46:01        42:55        1'43:40
2 Matt Tierney               9:00              17:35             45:26        40:59        1'44:00
3 Kris Kiser                   
7:23  fins      15:49             47:44        42:22        1'45:55
4 Jason Nixon               7:10              14:46             50:28        43:31        1'48:45
5 Peter Scott                 8:18              16:40             45:55        46:14        1'48:49
6 Aaron Mitchell           7:12              15:09             50:33        45:36        1'51:18
7 Harry Yoshida           8:18              16:46             47:43        47:28        1'51:57
8 Kawika Singson        
7:36  fins     15:34              54:20        42:19        1'52:33
9 Akira Tanaka             10:45            22:43              49:16        43:21        1'55:20
10 Bruce Stewart           8:17             16:42             52:16        46:31        1'55:29
11 Patrick Ray                7:07             14:42          1'00:21        42:05        1'57:08
12 Sam Baer                   9:54             19:25             52:34        46:36        1'58:35
13 Dick Campbell           8:40             18:00             54:53        51:12        2'04:05
14 James Beach            8:20             18:17              55:27       53:31        2'07:15
15 Liz Wright                12:01             24:15              56:15       50:46        2'11:16 F1
16
Richard Chamberlin  11:06             22:22              49:37    1'03:21        2'15:20
17 Gerd Weber              8:39             17:57             54:56     1'02:45        2'15:38
18 Rob Van Geen          9:54             20:32           1'00:37       59:26        2'20:35
19 Linda Greentree    10:45             21:57           1'04:48    1'01:40        2'28:25 F2
20 Amy McDougal       11:36            24:10            1'19:30      52:36        2'36:16 F3
21
Lori Montgomery         8:22  fins      17:08          1'07:17    1'14:20      2'38:45 F4
22 Jill Weber                10:34             21:25           1'12:35    1'23:21       2'57:21F5

*********************************************************************************************


                swim / bike / 1 mi. H2o Run
1 Tina Walters            8:01              16:06                 44:40        44:44       1'45:30


                swim / 2x lap bike / run
1 Yasu Sudo              10:35              21:03               1'12:27    1'01:51       2'35:21

             1 lap swim w/ fins / bike / run
1 Diane Anders                          fins  8:22               1'19:37     1'11:11      2'39:10


                                  -Teams-
1 Peaman                9:54                   18:23
1 Scampi                                                                        54:53
1 Dick Campbell                                                                           53:31       2'06:47

2 Yasu Sudo         10:35                    21:03
2 Akira Tanaka                                                             49:16
2 Yasu Sudo                                                                                1'01:51     2'12:10

3 Mary Osborne  10:34                    22:34
3 R. Chamberlin                                                           49:37     
3 Mary Osborne                                                                          1'23:25     2'35:36

4 David Huerta    10:21                  21:15
4 Diane Anders                                                         1'19:37     1'11:11    2'52:03

                                 -swim only-
1 PEAMAN               1st Lap    9:54      2nd Lap  8:28    =    18:23